Notice: Undefined offset: 0 in /home/finansta/domains/finanstakip.net/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/currency.php on line 114

Notice: Undefined offset: 0 in /home/finansta/domains/finanstakip.net/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/currency.php on line 115
Yapılandırılan Kredi Kartı Açtırma | Finanstakip.net
 • ALTIN (TL/GR)
  1.080,45
  % 0,02
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6492
  % 0,03
 • € EURO
  19,6712
  % 0,09
 • £ POUND
  22,8929
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,6476
  % 0,02
 • РУБ RUBLE
  0,3041
  % 0,30
 • BITCOIN/TL
  317111,328
  % -1,24
 • BIST 100
  %

Yapılandırılan Kredi Kartı Açtırma

Yapılandırılan Kredi Kartı Açtırma

Finans konuları para ortaya çıktığından beri insanların gündemindedir. Paranın rahatlıkla insanlara ticaret yapabilme yeteneği vermesi ekonominin oluşmasına ve gelişmesine olanak sağlamıştır. Paranın kullanım alanı arttıkça ve para miktarı çoğaldıkça insanların kendilerine ait olan bu ödeme araçlarını koruma ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Geçmişte kasalarda ve evin gizli bölmelerinde saklanan paralar bankaların ortaya çıkmasıyla daha güvenli yerlerde korunma şansına sahip olmuştur. Bankalar müşterilerinin yüklü miktardaki paralarının güvenli bir şekilde korunmasına olanak sağlayan kuruluşlardır. Bu kuruluşlar ilk zamanlarda sadece paraların güvenli bir şekilde korunması için kasa görevi görse de günümüzde pek çok işlevi vardır. Bu işlevlerden en fazla kişiye hizmet edeni kredi kartlarıdır.

Türkiye’de günümüzde insan nüfusundan daha fazla kredi kartı aktif olarak kullanımdadır. Kredi kartının kullanım miktarının bu kadar fazla olması doğal olarak sorunları da beraberinde getirmektedir. Kart kullanmayı bilmeyen ya da finansal olarak tecrübeye sahip olmayan kişiler kredi kartı harcamalarını plansız bir şekilde yapmakta ve sonrasında yüklü miktardaki borçlarla karşı karşıya kalmaktadır. Bankalar bu borçların ödenmemesi durumunda müşterilerine yapılandırma ile yardımcı olmaktadır. Bu yapılandırma sonrasında ise kredi kartları kullanıma kapatılmakta ve müşteriler yapılandırılan kredi kartı açtırma yöntemlerini aramaktadır. Bu makaleden kredi kartları hakkında detaylı bilgilere ve yapılandırılan kredi kartı açtırma yöntemlerine ulaşabilirsiniz.

Kredi Kartı Nedir ve Nasıl Kullanılmalıdır?

Kredi kartı, bankalar tarafından gerekli şartları yerine getiren müşterilere verilen bir ödeme aracıdır. Kredi kartları sayesinde insanlar pek çok avantaja sahip olmakta ve farklı kampanyalardan yararlanabilmektedir. Kredi kartı kullanımı ile insanlar nakit paraya sahip olmasa dahi pahalı eşyalar satın alabilmektedir. Ayrıca kredi kartları sayesinde pek çok şirket yapılan alışverişlerde indirim fırsatını sunmaktadır. Kredi kartlarının kullanım oranını artıran bir diğer etken ise taksitlendirme seçeneğidir. Neredeyse tüm kuruluşlar, kendilerinden ürün satın alan müşterilerine sadece kredi kartı ile taksit yapmaktadır. Bu sayede insanlar satın aldıkları ürünün ücretini birkaç ayda ya da yılda ödeyebilmektedir.

Günümüzde küçük işletmelerde ve esnaflarda dahi kredi kartı geçmektedir. Bu tarz işletmelerin kredi kartı ile ödeme alabilmesi için bankayla anlaşma yapmış olması gerekmektedir. Bu anlaşma sonrası bu işletmelere POS cihazı temin edilmektedir. Bu cihaz sayesinde ödeme alabilen işletmeler istedikleri taktirde taksit fırsatları da sunabilmektedir.

Kredi kartları insanların daha güvenli bir alışveriş yapabilmesine de olanak sağlamıştır. Kredi kartları yardımıyla yüklü miktardaki ödemeler fiziksel para olmadan yapılabilmektedir. Böylelikle yüksek miktarda para taşımanın meydana getirebileceği tehlikeli sonuçlar da engellenebilmektedir.

Kredi kartlarının doğru bir şekilde kullanılabilmesi için ödeme planlaması yapılmalıdır. Ödeme planlaması sayesinde kart kullanıcıları ödeyebilecekleri miktardaki borçların altına girmektedir. Böylelikle banka ile müşteri arasında ödeme sorunları çıkmamaktadır. Ancak ödeme planı yapmayan kişiler borçlarını ödemeyebilmektedir. Bu tarz müşterilerin borçlarını ödeyebilmesi için bankalar yapılandırma yapmaktadır. Ardından farklı senaryolarla karşı karşıya kalınabilir.

Kredi Kartı Yapılandırma İptali Nasıl Yapılır?

Borçlarını ödeyemediği için yapılandırma yoluna giden müşteriler istenmeyen sonuçlarla yüz yüze gelebilmektedir. Bu istenmeyen sonuçlardan en sık yaşananı var olan borcun katlanmasıdır. Yapılandırma sonrasında faiz oranları ve vade arttığı için borç miktarı bir hayli artmaktadır. Bu durum kredi borçlarını ödeyemediği için yapılandırma uygulamasından yararlanmak isteyen kişilerin başına da gelmektedir. Buna bağlı olarak insanlar kredi kartı yapılandırma iptali ya da kredi yapılandırma iptali istemektedir. Kredi kartı yapılandırma iptali ya da kredi yapılandırma iptali gerçekleştirmek isteyen kişiler hizmet aldığı bankaya en kısa zamanda ulaşmalıdır. Bu sayede borçların artmasından kaçınılabilir.

Yapılandırılan Kredi Kartı Ödemesi Bitince Açılır Mı?

Kredi kartı ödemelerinde zorluk çeken ve bu yüzden yapılandırma uygulamasından yararlanmak durumunda kalan kişilerin aklında “Yapılandırılan kredi kartı ödemesi bitince açılır mı?” sorusu yer almaktadır. Bu sorunun cevabı yapılandırma borçlarının ödeme zamanına ve bankaya göre değişmektedir. Banka eğer müşterisine tekrardan güvenirse yapılandırma sonrasında kredi kartını tekrardan kullanıma açabilmektedir. Ancak bazı bankalar her ne olursa olsun kredi kartını direkt olarak kullanıma kapatmaktadır. Bu tarz durumlarla karşılaşan müşteriler de yapılandırılan kredi kartı açtırma yöntemlerini aramaktadır.

Kredi Kartı Yapılandırma Erken Ödeme

Kredi kartı yapılandırması sonucu birçok banka kartı kullanıma kapattığı için müşteriler bu durumu engellemek için farklı teknikler denemektedir. Kredi kartı yapılandırma erken ödeme bu müşterilerin tercih ettiği tekniklerden birisidir. Kredi kartı yapılandırma erken ödeme sonrasında kredi notu yükselmekte ve bankaların kişiye olan güveni artmaktadır. Buna bağlı olarak yapılandırma sonrasında kredi kartını kullanıma açık tutma ihtimalleri de artmaktadır. Kredi kartlarının yapılandırma ödemeleri sonrasında otomatik olarak açılmaması durumunda yapılacak olan tek şey bankaya yapılandırılan kredi kartı açtırma başvurusunda bulunmaktır. Banka, başvuru sonrasında, finans geçmişini ve ödemelerin erken yapılıp yapılmadığını tekrardan gözden geçirmekte ve bir karar vermektedir. Eğer bu müşterinin ilk yapılandırmasıysa ve kredi notu yeterince yüksekse kredi kartının açılma ihtimali yüksektir.