• ALTIN (TL/GR)
  1.031,36
  % -0,12
 • AMERIKAN DOLARI
  17,9624
  % 0,07
 • € EURO
  18,5287
  % -0,08
 • £ POUND
  21,8955
  % -0,13
 • ¥ YUAN
  2,6645
  % 0,09
 • РУБ RUBLE
  0,2963
  % 0,10
 • BITCOIN/TL
  431537,722
  % -0,62
 • BIST 100
  %

KOSGEB Tarım ve Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır

KOSGEB Tarım ve Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır

Tam açılımı küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığı olan KOSGEB, çiftçileri tarım-hayvancılık alanlarında, çiftçilere kendi yatırımları dâhilinde destek vermektedir. KOSGEB kredisi ülkemizde bulunan çiftçilere herhangi bir bölge, il ve ilçe ayrımı yapılmadan eğer gerekli şartlar sağlanıyorsa verilmektedir.

Bu desteklerle ülkemizde önemli bir yeri olan tarım ve hayvancılık hem desteklenme, hem de geliştirilmesine olanak sağlanmaktadır. Tarım-Hayvancılık için singanitropin reviews steroids-usa.net KOSGEB Kredisi Alma yazımızda sizin için bu krediyi almak için neler yapmanız gerektiğini, hangi şartların bulunduğunu ve kredi miktarını araştırdık.

KOSGEB Kredisi için Şartlar Nelerdir?

Öncelikle KOSGEB Tarım ve Hayvancılık Kredisi almak için karşılıksız destek uygulaması yapıldığını söyleyelim. KOSGEB kredisine başvurmak için yapmanız gereken tek şey, Uygulamalı Girişimcilik eğitimine katılarak, sertifika sahibi olmaktır. Bu eğitim, ülkemizdeki her vatandaşın katılımına açık ve ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Bu sertifika olmadan KOSGEB hibeleri için başvuru yapamaz, herhangi bir destek alamazsınız.

Yine dikkat etmeniz gereken bir konu ise, uygulamalı girişimcilik eğitiminde buna uygun olarak belirlenen plan ve kredinin desteklediği sektörleri tercih etmeniz, sizin yararınıza olacaktır. Hibe kredi, KOSGEB’in desteklemediği alanlara verilmemektedir. Bu nedenle karar verdiğiniz projenin iyi ve desteklenen bir proje olmasına dikkat etmelisiniz.

KOSGEB, yalnızca belirlemiş olduğu projeler harici hibe vermemektedir. Ardından kobi beyannemesi doldurarak, destek başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Uygulamalı girişimcilik için başvuru ise e-devlet üzerinden yapılabilmektedir. Eğer e-devlet şifreniz yoksa size en yakın olan bir PTT’den e-devlet şifrenizi alabilirsiniz.

KOSGEB Tarım ve Hayvancılık Kredisi için aranmakta olan diğer şartlar ise 18 yaşını doldurmuş olmak, KOSGEB’den hibe almamış olmak ve terör örgütleriyle herhangi bir bağlantınızın olmamasıdır.

KOSGEB Kredisi Miktarı Ne Kadardır?

KOSGEB, tarım-hayvancılık için 60.000 liradan, 370.000 liraya kadar hibe desteği sağlamaktadır. Bu destekleri almak için geleneksel girişimcilik destek programı ile ileri girişimcilik destek programlarına da katılmış olmanız gerekmektedir.  Çiftçiler, tarım kredisi hibesinden bir kere yararlanabilmektedir. Eğer traktör almak istiyorsanız, KOSGEB traktör alımı için herhangi bir kredi sunmamakta olduğunu belirtmemiz gerekli.

Tarım-hayvancılık için gerekli makine ve teçhizat alımlarda KOSGEB; 100.000 TL’lik harcamalarda 75.000 TL, 200.000 TL’lik harcamalarda 150.000 TL, 300.000 liralık harcamalarda ise 225.000 TL hibe sağlamaktadır. Ancak alacağınız makine ve teçhizatların yalnızca Sanayi Bakanlığı tarafından belirlenen Yerli Malı Tebligatına uygun olması gerekmektedir. Aksi halde bu desteği almanız mümkün olmayacaktır.

KOSGEB Tarafından Desteklenen Projeler Nelerdir?

KOSGEB Tarım ve Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır sorusu için KOSGEB’in bu kredileri kendi belirlediği projelere sunduğunu bilmeniz gerekmektedir. Eğer kendi iş projeniz bu listeye dâhil değilse, KOSGEB tarafından hibe desteği alamazsınız. Peki, KOSGEB’in desteklediği projeler nelerdir? KOSGEB’in yayınlamış olduğu listeye bazı maddeler şöyledir: