• ALTIN (TL/GR)
  529,69
  % -0,01
 • AMERIKAN DOLARI
  9,3445
  % 0,12
 • € EURO
  10,8611
  % 0,05
 • £ POUND
  12,8504
  % 0,14
 • ¥ YUAN
  1,4528
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,1313
  % 0,15
 • BITCOIN/TL
  579516,379
  % 1,38
 • BIST 100
  1.417,70
  % 0,58

Halkbank Borç Kapatma Kredisi

Halkbank Borç Kapatma Kredisi

Halk Bankası Türkiye’de kurulan ilk bankalardan biridir. Bu köklü banka uzun zamandır ülkemizdeki vatandaşlara hizmet vermektedir. Bu uzun süre boyunca hizmetlerinin ve müşterilerinin sayısını artırmaya çalışan Halk Bankası üstün hizmet anlayışıyla çalışan bir kuruluştur. Buna bağlı olarak hizmet alanını genişleten ve her türden müşterisine yardımcı olmak isteyen bu banka, sektörde pek çok ilki başarmış ve diğer bankalar tarafından örnek alınmıştır. Günümüzde en çok tercih edilen bankalardan biri olan bu kurumun çeşitli kredi hizmetleri, düşük faiz oranları ve kampanyaları tercih edilme sebeplerinden sadece birkaçıdır. Bankacılık alanında türlü yeniliklere imza atmış olan bu kuruluşun popülerleşmeye başlayan hizmeti borç kapatma kredisidir. Halk Bankası borç kapatma kredisi veren bir kuruluş olarak müşterilerine oldukça hesaplı ve avantajlı bir fırsat sunmaktadır. Bu kredi hakkında şartlara, vade sayılarına ve avantajlara yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Halk Bankası Borç Kapatma Kredisi Kimler Tarafından Alınmaktadır?

Halk Bankası borç kapatma kredisi sayesinde borçlarını kapatmak isteyen kişilerin bundan yararlanma sebepleri farklılık göstermektedir. Bu sebeplerden en popüleri, tüm kredi kartı ve kredi borçlarının aynı banka altında toplamak ve uzun vadede rahat bir şekilde ödeme yapmaktır. Farklı bankalardan farklı vade ve faiz oranlarıyla alınan krediler karmaşaya ve ödeme zorluğuna sebep olduğu için vatandaşlar bu yönteme başvurmaktadır. Halk Bankası bu tarz zorluk yaşayan müşterilerinin finansal çöküntüye girmesine engel olmak ve ödemelerinin zamanında yapılmasına yardımcı olarak kredi notlarının düşmesine engel olmaktadır.

Halk Bank borç kapatma kredisi hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşların bu bankanın müşterisi olmasına gerek yoktur. İlk defa bu bankanın müşterisi olacak ve farklı bankalardaki borçlarını kapatacak olan kişilerin bu hizmetten yararlanması mümkündür.

Halkbank Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Halkbank borç kapatma kredisi, ihtiyaç kredisi, kredi kartı ya da konut kredisi gibi hizmetlerden yararlanırken borçlanma miktarı yükselen ve bu borçları ödeyemeyen kişiler tarafından tercih edilen bir hizmet türüdür. Bu hizmet sayesinde borçlarını kapatmak ve yeni bir ödeme planına tabi tutulmak isteyen kişilerin ilk yapması gereken şey, diğer bankalardaki toplam borcunu belirten belgelere sahip olmaktır. Bu belgeler alındıktan sonra Halk Bankası’ndan bu krediye başvuru yapılabilir. Bu yöntemle tüm bankalardaki toplam borç Halk Bankası tarafından ödenmektedir. Bankanın ödediği borç miktarına göre farklı vade ve faiz oranlarıyla müşteriden geri ödeme alınmaktadır.

Halk Bankası Dost Kredisi Başvuru Şartları

Halk Bankası borç kapatma kredisi dost kredisi olarak da adlandırılmaktadır. Bu hizmetten yararlanabilmek için bazı şartlar bulunmaktadır. Dost kredisi yardımıyla borçlarını uzun vadede düşük vade oranlarıyla ödemek isteyen kişilerin tüm borçlarını bu bankaya aktarması gerekmektedir. Eğer uygulama sırasında herhangi bir bankada daha borç olduğu tespit edilirse müşteriler bu bankadaki borçlarını da Halk Bankası’na taşıyana kadar bu hizmetten yararlanamamaktadır. Bunun dışında başvuruyu etkileyen en büyük değişkenlerden biri kredi notudur. Dost kredisi genellikle kredi notu yüksek olan vatandaşlara verilmektedir. Kredi notu düşük olan vatandaşların bu durumu düzeltmek için uygulayabileceği birkaç yöntem bulunmaktadır.

Dost Kredisinden Yararlanmak İsteyenlere Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri

Kredi notunun yüksek olmasını sağlamak için yapılması gereken ilk şey kredi borçlarını zamanında ödemektir. Dost kredisinden yararlanmak isteyen kişiler genellikle bu konuda zorluk çektiği için bu hizmeti almaktadır. Bu kişilerin en azından birikmiş olan borçlarını kapatması kredi notunu bir nebze olumlu etkileyecektir. Bunun dışında faturalar için otomatik ödeme talimatı verilmesi de kredi notunu olumlu etkilemektir. Ayrıca nakit paraların bankalara yatırılarak hesaplarda bulunan para miktarının artırılması da kredi notunun yükselmesini sağlayan yöntemlerden biridir.

Kredi notu yüksek olan ve tüm bankalardaki borcunu Halk Bankası’na taşıyan kişilerin sicil kaydının da temiz olması gerekmektedir. Sicil kaydı temiz olmayan müşterilere borç kapatma kredisi verilmemektedir.

Halk Bankası Borç Kapatma Kredisi Başvurusu İçin Gereken Belgeler

İşçilere, kamu ve özel sektör çalışanlarına ve emeklilere borç kapatma kredisi veren Halk Bankası’nın başvuru sırasında istediği bazı belgeler bulunmaktadır. Bu belgelerden tüm başvuru yapanlardan istenenleri kimlik numarası yazılı pasaport, ehliyet ya da nüfus cüzdanı ve gelir belgesidir. Kamu çalışanlarının gelirlerini belirtmek için bordro, özel sektör çalışanlarının bordro ya da onaylı gelir belgesi, SGK hizmet dökümü ve şirket imza sirküleri, serbest meslek çalışanlarının vergi levhası, işletme hesap özeti, yıllık gelir vergisi beyannamesi ve Ticari Sicil Gazetesi emeklilerin ise emekli maaşı hesap cüdanı ve SGK emekli belgesi getirmesi gerekmektedir.

Halk Bankası Borç Kapatma Kredisi Özellikleri

Emeklilere borç kapatma kredisi veren bankalardan biri olan Halk Bankası’nın uyguladığı vade sayısı ve faiz oranı değişebilmektedir. Halk Bankası borç kapatma kredisi faiz oranları 2020 yılında 1,05’ten başlamaktadır. Vade miktarı ise 60 aya kadar çıkarılabilmektedir. Kredi tahsis ücreti alınmayan bu kredinin yıllık masrafı %16 civarında oluyor. Bu krediden yararlanamayan kişiler Halk Bank 50.000 TL ihtiyaç kredisi hizmetinden yararlanabilmektedir. Halk Bankası borç kapatma kredisi ile benzer şartlara ve vade oranlarına sahip olan Halk Bank 50.000 TL ihtiyaç kredisi vatandaşların borçlarını kapatmak için kullandığı yöntemlerden bir diğeridir.

YORUMLAR YAZ
 • Turhan yılmaz2 ay önce
 • Kredi borcumu tek sizin bankada toplamak istiyorum

 • Damla5 ay önce
 • Kredi kartı borcum var hacizligim ayrıca 15.000 ihtiyacım var tek banka sizinle çalışmak ıstiyorum

 • RAMAZAN5 ay önce
 • İş bankası ve deniz banka 50000 bin lira borcum var ödeyemiyorum taksitleri fazla hepsini bi ara toplamak istiyorum 1 yaşında çocuğum var rahatsiz ayda 2 kez hastenelerdeyim sadece 1 ben çalışıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz….

 • Mehmet6 ay önce
 • Geçikmede olan kredilerim var

 • Rasit6 ay önce
 • Benim 35000borcum var senetli onu kstmak için kredinistiyorum 25buyuk baş hayvanım varb14000lira süt parası alıyorum ama yardım istiyorum

 • Cumali oz6 ay önce
 • yapikirediye küresi borcum var vakifbankaya 5000 borcum var küresi cekebilirmiyim borç kapama kiredisi

 • Bülent Toper7 ay önce
 • icram var borc birleştirme kırıntısı cekebilirmyim