• ALTIN (TL/GR)
  971,93
  % -0,41
 • AMERIKAN DOLARI
  16,6717
  % -0,18
 • € EURO
  17,4348
  % -0,77
 • £ POUND
  20,2429
  % -0,68
 • ¥ YUAN
  2,4876
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3131
  % -2,65
 • BITCOIN/TL
  333235,374
  % -3,41
 • BIST 100
  %

Franchise Bedeli Almayan Firmalar Ve Başvuru Yolları

Franchise Bedeli Almayan Firmalar Ve Başvuru Yolları

Kendi işletmesini kurmak hemen herkesin hayalidir. Bu hayali gerçekleştirirken girişimcilerin korktuğu ya da çekindiği bazı noktalar olur. Bu noktalardan bir tanesi satış yapabilme ya da marka olarak piyasada yer edinebilme çekincesidir.

Yeni işletmelerin marka haline gelmesi uzun zaman alır ve bu zamanı beklemek istemeyen girişimciler için farklı seçenekler de vardır. Franchise bedeli almayan firmalar ve başvuru yolları bu seçeneği uygulamak isteyen kişiler için en çok merak edilen konuların başında gelir. Farklı bir işletmenin isim hakkını almak adına gelen franchise, çoğunlukla bir bedel karşılığı verilir. Bu bedeli istemeyen ve işletmelerinin hemen her yere yayılmasını isteyen firmalar, yeni ve genç girişimcilerin ilk tercihi olur.

Franchise bedeli her firmaya göre değişir ve bazı firmalar için oldukça yüksek rakamlara ulaşabilir. Franchise bedeli işletme kurulurken girişimcilerden alınır ve bazı firmalar kardan da pay almak isteyebilir. Bu durumda işletme sahibinin karı düşeceği için franchise bedeli almayan firmalar sıklıkla tercih edilir. Fİrmalar ile yapılan anlaşmalar bünyesinde işletme kurulacak alanın da belirli kriterlere sahip olması gerekir. Franchise almak isteyen kişilerin bu kuralları dikkate alması önemlidir.

Hangi Firmalar Franchise Bedeli Almıyor?

Takıları ile hemen her şehre yayılan ve oldukça fazla müşterisi olan So chic, franchise bedeli almayarak girişimcileri destekliyor. Büyükşehirlerin hemen hepsinde şubesi olan firma, yeni şehirlere ve ilçelere yayılmak isterken, franchise bedeli almayarak tercih edilen firmalar arasında öne çıkıyor. Franchise bedeli almayan firmalar ve başvuru yolları konusunda araştırma yapan tüm girişimciler için uygun seçeneklerden de bir tanesi.

Battalbey çiğ köftecisi de bedel almadan franchise veren firmalardan bir tanesi. Ücretsiz bayilik veren firma ülkenin her yerine yayılmak ve lezzetli çiğ köftelerini hemen herkese ulaştırmak için bayiliklerini genişletmek istiyor. İnternet üzerinden başvuru yapılabilen bayilikler için çok ağır şartlar da gerekmiyor. Belirli bir alana sahip olan işletmelerde battalbey çiğ köfteleri satışı kolaylıkla yapılabiliyor.

Tatlının en lezzetli hali olan Saraylı baklavaları da ücretsiz bayilik veren firmalardan bir tanesi. Franchise bedeli almadığı için sıklıkla tercih edilen firma, ülkenin geneline yayılmak için bu anlayışı benimsiyor.

Özellikle hiç bayiliğin bulunmadığı şehirlerde bu işletmeyi kuran girişimciler, yeni bir marka yaratma endişesinden de kurtulmuş oluyor. Baklavalarını belirli standartlara uygun yaparak bayilerine ulaştıran Saraylı baklavaları, franchise bedeli almayarak ününe ün katıyor. Franchise bedeli almayan firmalar ve başvuru yolları tam olarak öğrenildiğinde işletme kurmak çok daha kolay bir durum halini alıyor.

Franchise Başvuru Kanalları

İnternetin hemen her yerde bulunuyor olması, franchise başvurularını da daha kolay bir hale getiriyor. Şimdilerde çoğu firma franchise başvurusunu öncelikli olarak internet üzerinden alıyor. İnternet üzerinden onaylanan başvurular sonrası temsilciler girişimci veya ortaklar ile görüşerek asıl önemli noktaları belirliyor ve işletmenin kurulacağı alanı da görmek istiyor. Tüm kurallar belirlendikten sonra iki tarafın hakları da kontrol altına alınıyor.

Bazı firmalar ise direk olarak yüz yüze başvurularını alıyor. Bu nedenle franchise almak istediğiniz firmaya karar verdikten sonra başvuruların hangi kanallar ile yapılacağını öğrenmeli ve buna göre adım atmalısınız. İstenilen koşulları da tam oalrak öğrendikten sonra firmaya karar vermek en doğru adımlardan bir tanesi olacaktır. Franchise bedeli almayan firmalar ve başvuru yolları kendi işini kurmak isteyen kişilerin en güzel seçeneklerinden bir tanesi haline gelerek her geçen gün önemini de arttırmaya devam ediyor.