Notice: Undefined offset: 0 in /home/finansta/domains/finanstakip.net/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/currency.php on line 114

Notice: Undefined offset: 0 in /home/finansta/domains/finanstakip.net/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/currency.php on line 115
Bilgisayardan Bitcoin Madenciliği Yapılabilecek Siteler | Finanstakip.net
 • ALTIN (TL/GR)
  1.128,40
  % -2,33
 • AMERIKAN DOLARI
  18,8383
  % 0,10
 • € EURO
  20,3282
  % -1,12
 • £ POUND
  22,7007
  % -1,55
 • ¥ YUAN
  2,7782
  % -0,53
 • РУБ RUBLE
  0,2667
  % -0,70
 • BITCOIN/TL
  441612,721
  % 0,09
 • BIST 100
  %

Bilgisayardan Bitcoin Madenciliği Yapılabilecek Siteler

Bilgisayardan Bitcoin Madenciliği Yapılabilecek Siteler

Bitcoin madenciliği nedir, son dönemlerde ön plana çıkan kripto para birimi Bitcoin’in üretilmesi noktasında birçok insan tarafından sorulmaktadır ve pek çok insan, bu konuda derinlemesine bir şekilde bilgi sahibi olmak istemektedir. Bilindiği üzere Bitcoin, kripto para birimleri kapsamında bulunmakta ve sahip olduğu avantajlar ile ön plana çıkmakta ve birçok insan yatırım aracı olmaktadır. Birçok insan tarafından merak edilen ve alınıp satılan dijital para biriminin üretimi de belirli aşamaları içermektedir. Peki ama Bitcoin madenciliği nasıl yapılır, madencilik yapmak güvenli midir?

 

 

Bitcoin Madenciliği Nedir?

Bitcoin madenciliği, kripto para biriminin sanal ortamda belirli işlem basamaklarının gerçekleştirilmesi sonucunda üretilmesidir. Çeşitli aşamaları içermekte olan Bitcoin madenciliği için bilgisayar ve uygun bir yazılım / donanıma ihtiyaç bulunmaktadır. Bitcoin madenciliğinin temel mantığı, üretilmekte olan blokların şifrelenmiş versiyonlarını oluşturarak bunları onaylamak olarak bilinir. Birçok insan, Bitcoin üretiminin nasıl gerçekleştirildiğini merak etmekte ve hangi yöntemlerin kullanılabileceğini merak etmektedir.

Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bitcoin madenciliği nasıl yapılır sorusu kapsamında ön plana çıkan yöntemleri genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Cloud Mining ile Bitcoin Madenciliği Yapmak
 • Donanım ile Bitcoin Madenciliği Yapmak
 • Bilgisayar ile Bitcoin Madenciliği Yapmak

Yukarıdaki yöntemlerden herhangi biri ile çeşitli adımların uygulanması sonrasında Bitcoin üretimi gerçekleştirilebilmektedir. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi güçlü bir donanım bulunması, madencilik bakımından gereklidir.

Bitcoin Madencilik Yapılabilen Siteler

 

 

 

Bitcoin madenciliği yapılabilen siteler, bu üretimi evde gerçekleştirmek isteyen insanlar tarafından merak edilen hususlardan bir tanesidir. Bilindiği üzere her ne kadar evde de uygun şartların sağlanması durumunda madencilik yapılabilmektedir. Fakat evde kripto para üretiminin maddi anlamda külfetli olduğunu belirtmekte fayda vardır.

Evde Bitcoin madenciliği yapmak isteyen kişilerin faydalanabilecekleri Bitcoin madencilik yapılabilen siteler genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Computta
 • Nicehash
 • Minergate

Yukarıdaki gibi sıralanması mümkün olan siteler üzerinden programların indirilmesi ile madencilik işlemlerine başlanabilmektedir.

Bitcoin Madencilik Yapmak Güvenli mi?

 

 

 

 

Bitcoin madenciliğin nasıl yapıldığını öğrenmek kadar önemli olan bir diğer husus da Bitcoin madenciliği güvenilir mi sorusudur. Merkezi olmayan bir yapı üzerinden ilerlemekte olan ve uygun donanımları sağlayan kişilerin yapabilecekleri madencilik işlemleri, çeşitli güvenlik önlemlerinin bulunması nedeniyle güvenilirdir.

Bitcoin ağının güvenliği, merkezi olmayan yapıya bağlı bir şekilde oluşturulur. Bir blog zincirinin yapıya dahil edilip edilmeyeceği konusunda bir karar verilir, bu şekilde üretim işlemleri gerçekleştirilir. Oldukça karışık bir sistemi olan Bitcoin madenciliği, pek çok adımdan oluşmakta ve bu adımların gerçekleştirilmesi sonrasında üretim işlemleri tamamlanmaktadır. Madencilik sisteminin kullanıcılara bağlı olduğunu ve sisteme yeni bir Bitcoin katılıp katılmayacağına kullanıcıların karar verdiklerini söylemek olanaklıdır.

Bitcoin Madencilik Yapmak Kârlı mı?

Bitcoin madenciliğini ev ortamında gerçekleştirmek, belirli malzemelerin sahip olunmasını zorunlu kılmakta olduğu için Bitcoin madenciliği kârlı mı sorusunun oldukça önemli olduğunu belirtmek gerekmektedir. Madencilik işlemlerini gerçekleştirecek bir kişi, bu işten kâr elde etmek ister. Bu nedenle madenciliğin ne kadar kârlı olduğu birçok insan tarafından merak edilen hususlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu konuda madencilik için gerekli donanımların temin edilmesi noktasında harcanan bütçenin, üretim sonrasında tam anlamıyla sağlanmadığını belirtmek gerekmektedir. Bu nedenle madencilik bağlamında kâr elde etmenin oldukça zor olduğunu ve madencilik işine girmek isteyenlerin gelir ve gider hesaplamalarını yapmasını gerektiğini söylemek olanaklıdır. Her geçen gün blok başına dağıtılmakta olan Bitcoin miktarının azaldığını da ifade edebiliriz. Bu nedenle bu işe girişmeden önce detayların düşünülmesi gerekmektedir.