Notice: Undefined offset: 0 in /home/finansta/domains/finanstakip.net/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/currency.php on line 114

Notice: Undefined offset: 0 in /home/finansta/domains/finanstakip.net/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/currency.php on line 115
1000 TL Üzeri FAST Transfer Nasıl Yapılır? | Finanstakip.net
 • ALTIN (TL/GR)
  1.079,85
  % 0,03
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6393
  % 0,01
 • € EURO
  19,6495
  % -0,01
 • £ POUND
  22,8714
  % 0,12
 • ¥ YUAN
  2,6463
  % 0,00
 • РУБ RUBLE
  0,3035
  % 0,03
 • BITCOIN/TL
  316340,200
  % -1,00
 • BIST 100
  %

1000 TL Üzeri FAST Transfer Nasıl Yapılır?

1000 TL Üzeri FAST Transfer Nasıl Yapılır?

1000 TL üzeri FAST transferi, pek çok insan tarafından merak edilen konuların başında yer almaktadır. Bilindiği üzere FAST ya da Fonların Anlık ve Sürekli Transferi, 7 / 24 bankalar arasında para transferlerini mümkün kılan sistemdir. Bu sistem dahilinde günlük belirli bir limite kadar para aktarımı hızlı ve sorunsuz bir şekilde yapılabilmekte, bu sayede herhangi bir şekilde süre kısıtlamasına tabi olunmamaktadır.

FAST, aktifleştiği andan itibaren pek çok insan tarafından kullanılmaya başlanmış olmakla birlikte pek çok kimse, FAST limitinin ne kadar olduğu konusunda derinlemesine bir şekilde araştırma yapmaktadır. FAST limiti günlük olarak insanların belirli miktara kadar para transferi yapmasını olanaklı hale getirmektedir.

Pek çok insan 1000 TL gibi yüksek miktarlarda FAST ile para transferi gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceklerini merak etmekte ve bu konuda net bir bilgiye sahip olmak istemektedir. Peki ama FAST ile ödemede günlük limit nedir ve 1000 TL üzeri FAST transferlerinde uygulanması gereken adımlar nelerdir?

Para Transferinde FAST Ne Demek?

Para transferinde FAST ne demek, özellikle son dönemlerde pek çok insanın merak ettiği konuların başında gelmektedir. Bilindiği üzere normal eft işlemleri, mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilebilmekte olup mesai saatleri dışında eft işlemleri yapılamamaktadır. Fakat Fonların Anlık ve Sürekli Transferi olarak bilinen FAST ile para transferleri 7 / 24 hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilmekte ve para aktarımının gerçekleşmesi anında olmaktadır. Bu nedenle birçok insan, FAST ile para aktarımı gerçekleştirmekte ve FAST günlük limitlerinin ne kadar olduğunu merak etmektedir.

FAST Günlük Limit Ne Kadar?

FAST ile para transferinde bir limit bulunmakta olup belirlenen limit dahilinde para aktarımı gerçekleştirilebilmektedir. FAST para transferi limiti bağlamında üst limitin 1000 TL olduğunu belirtmekte fayda bulunmaktadır. Yani 1000 TL’ye kadar FAST ile sorunsuz bir şekilde para aktarımı 7 / 24 sağlanabilmekte olup 1000 TL üzerinde FAST kullanılamamaktadır.

FAST için günlük limit 50 TL ile başlamış olmakla birlikte limitte arttırım yapılmış ve 1000 TL’ye çıkmıştır. Bu bağlamda belirlenmiş kurallar dahilinde günlük 1000 TL’ye kadar para transferleri hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmekte olup bu sayede herhangi bir saatte para aktarımı sağlanabilmektedir.

FAST ile Para Gönderme Limiti Nedir?

FAST ile para gönderme limiti, daha önce de bahsettiğimiz üzere belirli sınırlar dahilinde bulunmakta ve bu sınırlar üzerinden para aktarımı sorunsuz bir şekilde sağlanabilmektedir. FAST ile para aktarımında bulunmak isteyen kişiler, 1000 TL’ye kadar FAST sistemini kullanmakta ve bu sayede bankalar arası transferi gerçekleştirebilmektedir. Fakat 1000 TL üzerinde FAST sistemi kullanılamamaktadır. Peki ama 1000 TL üzeri FAST ile para gönderme nasıl yapılır?

1000 TL Üzeri FAST Transfer İşlemleri Nasıl Yapılır?

1000 TL üzeri para transferinde daha önce de belirttiğimiz üzere FAST ile transfere izin verilmemektedir. Bu nedenle 1000 TL’ye kadar transferler için FAST sistemi kullanılarak sorunsuz bir şekilde transfer sağlanabilmekte olup 1000 TL üzerinde eft’nin kullanılması gerekmektedir.

Eft ile para aktarımı yapacak kişilerin mesai saatleri içerisinde aktarım sağlaması mühimdir. Mesai saatleri dışında aktarıma izin verilmediği için transfer mesai saatleri ile başlamakta ve bu zamana kadar banka havuzunda kalmaktadır. Bu bağlamda 1000 TL üzeri FAST ile para gönderme nasıl yapılır sorusu kapsamında aktarmanın FAST ile değil de eft ile yapılabildiğini ve eft sisteminin kullanılması gerektiğini belirtmek faydalı olacaktır.